Відділення психолого-педагогічної корекції

Відділення психолого-педагогічної корекції розташоване в лікувальному корпусі і максимально наближене до пацієнтів. У відділенні працюють досвідчені дитячі психологи, логопеди, педагог-вихователь.

Кожному пацієнту (дитина та мати) при прибутті до відділення реабілітації медичного Центру психологами відділення психолого-педагогічної корекції проводиться психодіагностичне дослідження. Психологічна діагностика пізнавальної, емоційної, вольової та особистісної сфери дитини та матері, діагностика міжособистих відносин у родині дозволяє скласти психологічну корекційну програму з використанням індивідуальних і групових занять, занять батьків в «Батьківській школі». Робота психологів спільно з лікуючим лікарем допомогає зменшити медикаментозне навантаження на дитину та досягти значного успіху в проведенні реабілітації. В праці психологів, логопедів, педагогів широко використовуються методи арт-терапії, ігрової терапії, поведінкової терапії. Застосування цих методів дозволяє досягти значних успіхів у корекції тривожності, агресивності, залогдити внутрішьородинні конфлікти, адаптувати дитину до дитсадка, школи, навчити навикам саморегуляції, знизити прояви синдрома дефициту уваги та гіперактивності.

 

программа «Обучение — через действие»,

Психологами нашего центра на основе образовательной программы «LEGO Education» внедряется в работу программа «Обучение — через действие», с использованием кубиков LEGO. Использование LEGO-конструктора является прекрасным средством для познавательного и всестороннего развития ребенка.

Учитывая особенности детской психики, психологи нашего центра  разработали серию занятий, основными  принципами которых является:

 

- Развитие мелкой моторики.

- Развитие навыков совместной работы, общения и взаимодействия.

- Развитие представления детей о двумерных и трехмерных объектах.

- Развитие творческих способностей и поощрение самовыражения детей.

- Развитие эмоционально окрашенной речи.

- Изучение общественной жизни.

 

В помощь детям мы разработали цикл занятий — «Моя первая история». Используя  LEGO- конструирование, дети могут пересказывать известные сказки или придумывать рассказы, включая и развивая свои творческие способности. Эти занятия в первую очередь будут  направлены на развитие коммуникационных навыков, включая речь, слух, и способность выражать свои  мысли.

«Построй свою историю» — инновационный подход к обучению широкому спектру базовых навыков.

Нами предусмотрены и групповые занятия, которые  способствуют развитию навыков взаимодействия  и умению работать в коллективе, что, безусловно, важно для успешной адаптации в любом обществе.